Artykuły

Łowiska no kill -w każdym kole, każdym okręgu!

Data: 2018-01-08 23:00 , autor: Michał Radecki , komentarzy: 1

G
Celem naszej akcji jest uświadomienie wędkarzom, jakie korzyści dają łowiska no kill, i dlaczego należy takie zakładać. Chcemy, aby każde koło, o ile ma kilka wód pod sobą, miało tego typu zbiorniki w ofercie. Chcemy, aby ilość wód no kill w okręgu wynosiła ponad od 10 do 20% (lub więcej) ogólnej ilości zbiorników, w tym odcinków rzek.
czytaj więcej

Wigilijne No Kill

Data: 2017-12-23 12:00 , autor: Tomasz Knut , komentarzy: 0

Zdj%c4%99cie_tytu%c5%82owe
Jak co roku, tak i w tym podtrzymuję naszą wigilijną tradycję z wypuszczeniem świątecznego karpia i darowanie mu życia. Życzenie i plum do wody. W zeszłym roku, czyli już drugi rok z rzędu naszą tradycję wpajamy naszej córce Wiktorii. Oby udało mi się ją zarazić „chorobą” karpiową i niejedną zasiadkę nad wodą spędzimy razem w gronie rodzinnym .
czytaj więcej

Karpie już wiedzą...

Data: 2017-11-24 06:00 , autor: Błażej Rajman , komentarzy: 4

Zdj_tytu%c5%82owe
Podczas długich zimowych wieczorów zastanawiałem się jak w tym sezonie przechytrzyć te największe karpie. Wiedziałem, że kluczem do sukcesu będzie wytypowanie miejscówki i to, aby dobrze postawić zestaw, ale do tego były mi jeszcze potrzebne dobrej jakości przynęty.
czytaj więcej

„Zapomniane wody” z Imothep Carp Baits

Data: 2017-11-21 20:00 , autor: Adam Herman , komentarzy: 0

1
W dzisiejszym, coraz szybszym tempie życia, coraz mniej czasu znajdujemy na tygodniowe, weekendowe czy nawet jednodniowe zasiadki. Zauważyłem, że część moich znajomych karpiarzy zrezygnowało całkowicie z łowienia, bądź łowią dwa-trzy razy w roku, ale często wracają do domu „o kiju”, właśnie ze względu na brak czasu na przygotowanie się do zasiadki.
czytaj więcej

Mistrzostwa Europy Juniorów – wielka przygoda.

Data: 2017-11-12 10:00 , autor: Kamil Zychma , komentarzy: 0

Zdj%c4%99cie_tytu%c5%82owe
Wszystko zaczęło się od tego, że kolega Marcin podesłał mi link do strony Carpadventure, gdzie znajdowały się informacje o poszukiwaniu reprezentantów Polski na wyjazd na Mistrzostwa Europy Juniorów na łowisko Katlov w Czechach. Byłem przekonany, że nie mam szans, ale po długich rozmowach z Marcinem zdecydowałem się wysłać zgłoszenie. Po długim oczekiwaniu na wyniki dowiedziałem się, że ja oraz Kacper Dowksza jedziemy na bardzo dużą i prestiżową imprezę.
czytaj więcej

Słonecznik od Carp Servis Vaclavik

Data: 2017-10-16 07:00 , autor: Adam Herman , komentarzy: 0

1
Letnie zasiadki są bardzo specyficzne i znacznie różnią się od wiosennych czy jesiennych wojaży. Wysoka temperatura sięgająca w te lato do prawie 40°C szalejące ciśnienie barometryczne, burze i inne wyładowania atmosferyczne skutecznie zniechęcają ryby do pobierania pokarmu. O ile można jeszcze liczyć na brania w nocy, to w dzień wydaje się, że woda jest martwa.
czytaj więcej

Pływam „Viking Patrol”

Data: 2017-09-27 18:00 , autor: Krzysztof Szwarc , komentarzy: 7

Zdjtytuowe
Jak już wiecie z poprzedniego artykułu publikowanego na łamach portalu KarpKlub.pl jestem posiadaczem najnowszej łódki Viking Patrol z polskim menu w pilocie. Mam te łódkę już kilka miesięcy napiszę Wam jakie są moje odczucia.
czytaj więcej

Carp Servis Vaclavik – jakość i sukces

Data: 2017-09-23 18:00 , autor: Natalia Pander , komentarzy: 0

Zdj%c4%99cie_tytulowe
W dzisiejszych czasach półki sklepowe uginają się od wszelakich przynęt karpiowych, różnych producentów z różnych części świata, od produktów tanich - do produktów ekstremalnie drogich.
czytaj więcej

LK Baits – Purple Plum

Data: 2017-09-17 12:00 , autor: Marcin Herman , komentarzy: 0

Tytu%c5%81owe
Firma LK Baits na ten rok dodała dwa nowe smaki. Pierwszy to Purple Plum, a drugi to Chili Sqid. W tym artykule napiszę Wam o smaku Purple Plum.
czytaj więcej

Moje pierwsze kroki

Data: 2017-09-02 19:00 , autor: Patrycja Kornaś , komentarzy: 0

Zdj%c4%99cie_tytu%c5%82owe
Dopiero stawiam swoje pierwsze kroki w wędkarstwie karpiowym. Mam już za sobą wiele wspólnych rodzinnych zasiadek pod okiem mojego narzeczonego Tomasza. Na początku podchodziłam do tego tematu z dystansem lecz po czasie bardzo mi się to spodobało. Zawsze wędkarstwo kojarzyło mi się z wielogodzinnym wpatrywaniem się w spławik, dziś moje zdanie jest zupełnie inne.
czytaj więcej

Galerie

Filmy

Reklama

Reklama

Facebook

Reklama